ciągnikach Quantum marki Case IH
Case IH

Case IH Quantum V, N i F z amortyzacją przedniej osi

Nowa opcja amortyzowanej osi przedniej będzie dostępna dla modeli Quantum marki Case IH w 2020 roku, zapewniając gamie ciągników specjalistycznych zarówno w polu, jak i na drodze jednakowy poziom komfortu. Taki komfort użytkownicy większych modeli w gamie marki Case IH już odczuwają, co zmniejsza ich zmęczenie i zwiększa efektywność pracy.

Nowa amortyzowana oś przednia

Nową opcję zawieszenia osi przedniej inżynierowie Case IH zaprojektowali zgodnie z podobnym, już utrwalonym projektem, który doskonale spisał się w większych ciągnikach. Dzięki zastosowaniu konstrukcji wahacza połączonego za pomocą sworznia siodłowego układ takiego systemu zawieszenia oznacza, że jest to bardzo solidna konstrukcja, w której nie dochodzi do żadnego tarcia pomiędzy drążkiem siodła a przednią osią.

Ponieważ środek sworznia znajduje się wyżej niż w alternatywnych systemach, zawieszenie takie zapewnia wyższy poziom jazdy. Kąt ruchu w pozycji krańcowej kompresji wynosi +/- 3°, a we wszystkich innych pozycjach +/- 8°.
              
Wysokość zawieszenia można ustawiać ręcznie w kabinie, a to pozwala na łatwiejsze zamontowanie z przodu i regulowanie dowolnego narzędzia. System przewiduje cztery tryby jezdne (zablokowany, miękki, średni i twardy), więc pojazd można dostosować do wszelkich zastosowań.

Opracowane funkcje dodatkowe mają poprawić doświadczenia podczas jazdy nowymi modelami Quantum z amortyzowaną osią przednią. Obejmują one automatyczną kontrolę wysokości jazdy, która zapewnia, że pełen skok zawieszenia jest dostępny niezależnie od obciążenia na przedniej osi.
Funkcja zapobiegająca pochylaniu się pojazdu przy hamowaniu ma dodatkowo zwiększać stabilność ciągnika, nawet jeśli zamontowane są na nim ciężkie narzędzia, a funkcja kontrolowania przechyłu osi równoważy przepływ oleju pomiędzy dwoma cylindrami amortyzującymi, zapewniając wyższą stabilność i komfort w terenie pagórkowatym.

Nowa opcja amortyzowanej osi przedniej zapewnia większy komfort pracy w ciągnikach Quantum marki Case IH.
Nowa opcja amortyzowanej osi przedniej zapewnia większy komfort pracy w ciągnikach Quantum marki Case IH.

Dostępne nowe funkcje
Nową opcję amortyzowanej osi przedniej można zamawiać do modeli Quantum V, N i F z kabiną, a jest ona dostępna niezależnie od faktu, czy ciągnik posiada hamulce przedniej osi czy nie. Nie ma ona wpływu na działanie przedniego TUZ (zależnie od wyposażenia). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 8 =