Aktualności New Holland

Nową generacja ciągników sadowniczych New Holland T4 F/N/V

Nowa generacja ciągników T4 F/N/V oferuje większą moc i została rozszerzona o nowy, zajmujący najwyższą pozycję w gamie, model o mocy 118 KM.  Silnik, zaawansowany układ hydrauliczny i parametry techniczne w wyjątkowo kompaktowym ciągniku z nową, nisko położoną maską silnika sprawiają, że jest to prawdziwie przełomowy model w sektorze maszyn specjalistycznych.

Nowa generacja ciągników sadowniczych T4 F/N/V: najlepszy w swojej klasie komfort, większa moc, produktywność i wydajność

Nowa seria New Holland T4 F/N/V spełnia normy emisji spalin Stage V dzięki nowym silnikom F5C i układowi neutralizacji spalin, które zapewniają większą moc i moment obrotowy oraz doskonałe osiągi. Model o mocy 80 KM z nisko położoną maską wyposażono w 8-zaworowy silnik o pojemności skokowej 3,4 litra z układem neutralizacji spalin z katalizatorem DOC i filtrem DPF, który nie wymaga stosowania płynu AdBlue, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Pozostałe modele w tej serii wyposażono w 16-zaworowy silnik o pojemności 3,6 litra i układ neutralizacji spalin Compact HI-eSCR2 z katalizatorem DOC i filtrem SCRoF. Nowy model, T4.120 V/N/F, ma stanowić najlepszą propozycję w gamie. Zapewnia on potężne osiągi, moc nawet 88 kW / 118 KM, spełniając wymagania dotyczące mocy silnika w przypadku zastosowań wykorzystujących WOM i wiele narzędzi.

Nowa generacja ciągników sadowniczych New Holland T4 F/N/V

Legendarna zwrotność tej specjalistycznej serii zyskała nowy, lepszy wymiar za sprawą nowej maski silnika, która została całkowicie przeprojektowana, aby zapewnić najniższe możliwe jej położenie w segmencie (wersja Specialty). Silnik został zupełnie przeprojektowany, dzięki czemu nowa maska wygodnie pomieści kompletny system neutralizacji spalin. Niewielka wysokość i kompaktowe wymiary maski podnoszą poprzeczkę w zakresie widoczności i bezpieczeństwa, a także ograniczają potencjalne uszkodzenia gałęzi podczas pracy pod koronami drzew owocowych.

Układ hydrauliczny w wersji ROPS został zmodernizowany w celu znacznego zwiększenia produktywności i wydajności. Wyposażono go w nowe pompy hydrauliczne o natężeniu przepływu 100 litrów na minutę oraz nawet 5 par zaworów hydrauliki zewnętrznej z funkcją Power Beyond i Free Flow, a wydajność układu jest wystarczająca do jednoczesnej obsługi wielu narzędzi. Nowy układ HPL z czujnikiem obciążenia zmniejsza zużycie paliwa i ogranicza przegrzewanie się oleju.

Komfort operatora w wersji z ROPS został dodatkowo zwiększony dzięki większej przestrzeni, szerszym fotelom, nowym i intuicyjnym elementom sterowania oraz czytelniejszej desce rozdzielczej.

Nowa generacja ciągników sadowniczych New Holland T4 F/N/V

Kabina ciągnika T4 F/N/V została całkowicie przeprojektowana od podstaw, a przy pracy nad nią wykorzystano doświadczenia zdobyte podczas opracowywania opatentowanej kabiny New Holland Blue CabTM 4. Nowa koncepcja projektowa została opracowana na podstawie wymagań klienta w zakresie komfortu i ergonomii. Wprowadzono w niej standardowo płaską podłogę i zastosowano elementy z kabin ciągników New Holland o wyższej mocy. Obejmują one nowy wielofunkcyjny wyświetlacz VIS umieszczony nad deską rozdzielczą, który wyświetla „na żywo” informacje na temat ciągnika i ułatwia intuicyjne ustawianie funkcji dzięki enkoderowi przymocowanemu do panelu bocznego po prawej stronie. Komfort dodatkowo zwiększa amortyzowana oś przednia, która zapewnia płynną jazdę. Nowa przednia szyba w połączeniu z niską konstrukcją maski silnika zapewnia klientom najlepszą widoczność na rynku. Interfejs człowiek-maszyna w kabinie został całkowicie odnowiony z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych funkcji New Holland i jest gotowy do integracji z najnowszymi systemami PLM oraz technologiami rolnictwa 4.0.

Nowa generacja ciągników sadowniczych New Holland T4 F/N/V

Nowa seria ciągników New Holland T4 F/N/V jest idealnym ciągnikiem dla firm usługowych oraz właścicieli małych i średnich sadów, a także winnic z uprawami o wysokiej wartości, oczekujących wysokiej wydajności, komfortu i niezawodności w najlepszym ciągniku do zastosowań specjalistycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + jedenaście =