Kubota L 2501 [AgroShow 2018]
Kubota Targi

Kubota L 2501

Filmowa relacja z AgroShow 2018 – stoisko Kuboty. Prezentacja ciągnika Kubota L 2501 następcy znanego L 5040… Oceńcie sami.

Dla przypomnienia testowaliśmy również w sadzie

Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału youtube.com/sadownictwo

Kubota L2501 – charakterystyka ciągnika

Ciągnik L2501 to następca poprzedniego modelu – L5040.

Jednostką napędową jest 4-cylindrowy silnik o pojemności 2434 cm3 i mocy znamionowej (97/68/EC) 49 KM. Daje to  gwarancję trwałości i niezawodności jednostki napędowej. Pośredni wtrysk paliwa i brak filtra cząstek stałych dopełnia obraz silnika prostego i wytrzymałego, a przy tym charakteryzującego się niezwykłą w tej klasie ciągników kulturą pracy.

Przednia oś z przekładnią kątową umożliwia bezawaryjną pracę z włączonym przednim napędem, nawet gdy przednia oś jest obciążona – choćby przez napełnioną łyżkę ładowacza czołowego. Kolejną korzyścią wynikającą z obecności przekładni kątowej jest uzyskanie prześwitu ułatwiającego pracę w delikatnych uprawach.

Ciągnik idealny do sadów
Ciągnik L5040, poprzednik modelu L2501, bił rekordy popularności wśród polskich sadowników. Doceniali go oni za prostotę obsługi i wytrzymałość. L2501 zachował wszystkie zalety swego poprzednika, dodając nowe – takie jak bardziej szczelna i wygodniejsza kabina, czy TUZ kategorii II. Jest to ciągnik ekonomiczny, niezawodny oraz na tyle nieskomplikowany, że można jego obsługę bez obaw powierzyć pracownikom sezonowym.