Landini Polecane

Landini Rex (prototyp) podczas pracy

Dziś zapraszamy na drugą część filmu dotyczącego prototypowej wersji ciągnika specjalistycznego Landini Rex 70F. Projekt ten przygotowała firma ROLSAD z Rawy Mazowieckiej wspólnie z naukowcami Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Jak mówi Pan Grzegorz Orzeszek z firmy ROLSAD prezentowany nośnik narzędzi został opracowany na bazie ciągnika sadowniczego Landini Rex 70F. Jest to ciągnik postawiony na wysokim podwoziu do prac w szkółkach.  Przednia oś w tym ciągniku jest tak zaprojektowana aby zawsze traktor stał na czterech kołach. Dzięki siłownikom hydraulicznym które zostały zamontowane olej przelewa się między siłownikiem lewym a prawym, powodując ze ciągnik zawsze stabilnie porusza się na wszystkich kołach.

Tylna oś napędzana przez przekładnie łańcuchową, to rozwiązanie bardzo proste już wcześniej stosowane w ciągnikach szkółkarskich ISiK w Skierniewicach.

Ciągnik może współpracować z różnymi maszynami używanym w produkcji szkółkarskiej. W prezentowanym dziś filmie zobaczyć będzie można jego prace z wyorywaczem szkółkarskim. Wiosną ciągnik może współpracować z opielaczem szkółkarskim, opryskiwaczem do herbicydów jak również z specjalistycznymi rozsiewaczami do nawozów w szkółkach.

Niewątpliwą zaletą prezentowanej maszyny jest możliwość wyorywania dwóch rzędów drzewek jednocześnie, oraz możliwość wjazdu w środek danej kwatery z drzewkami w szkółce.

Zapraszamy do oglądania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 10 =