Aktualności Landini

Landini Rex 4 Electra hybryda

Landini w swojej ofercie posiada ciągnik hybrydowy. Jest to model Rex 4 Electra, który nie jest jeszcze w regularnej sprzedaży.

-mówi Dariusz Wilanowski (Agro Tractors)

W filmie zrealizowanym przez kanał YouTube 'Wieści Rolnicze’ możemy dowiedzieć się na czym polega rozwiązanie hybrydowe w tym ciągniku. Ciągnik sadowniczy wyposażony jest w przednią oś z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 12 kW każdy. System ten pozwala na odbiór energii podczas hamowania lub zwalniania. Na wyposażeniu ciągnika zainstalowana jest bateria litowo-jonowa. W bateriach tych energia magazynowana jest a później oddawana do napędu przedniej osi. Takie rozwiązanie posiada cały szereg korzyści. Przez napęd elektryczny możliwe jest różnicowanie prędkości przednich kół w stosunku do tylnych. Tym samym nie jesteśmy zobligowaniu do doboru odpowiedniego ogumienia tak aby korespondowała z tylnymi kołami (ogumieniem).

Dodatkową korzyścią jest fakt, że przednim napęd (elektryczny) możemy mieć załączony w całym zakresie prędkości. Od 0 do 40 km/h w zadaniach transportowych ciągnik Landini Rex może pracować z załączonym napędem na cztery koła.

Zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem i wypowiedzią eksperta marki Landini dotyczącej ciągnika Landini Rex 4 Electra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 2 =